SGK (SSK,EMS,Bağ-kur), Devlet Memurları, Diğer...
Mirkelam Göz Lazer Merkezi ::: Gaziantep ::: tüm hakları saklıdır. web yazılım DESIGN35
Intralase Lasik (İLasik)
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Lasik Operasyonu iki temel aşamadan oluşur:

1-Korneal flep oluşturma

2-korneanın tetkik sonuçlarına göre yeniden şekillendirilmesi.

Geleneksel olarak LASIK Operasyonu’nda korneal flep mikrokeratom adı verilen bir bıçak yardımıyla oluşturulur. Literatürde; LASIK risklerinin ve komplikasyonlarının büyük bir kısmının flep oluşturma sırasında gerçekleştiği tanımlanmıştır. Cerrahi teknikler ve cerrahi ekipmanlar sonuçların tatmininin yükseltilmesi ve komplikasyonların azaltılması için modifiye edilip, güncellenmiştir, ancak hiçbir yenilik Intralase Femtosecond Laser kadar LASIK’ te çığır açmamıştır.

Intralase; önceden programlanan derinlikte ve pozisyonda korneal flep oluşturmak için kızılötesi laser ve Intralasik yazılımını kullanmaktadır. Hastanın korneasında önceden hesaplanan derinlikte

ince bir flep su baloncukları ve karbondioksit yardımıyla oluşturulur. Bu baloncuklar kornea yatağı ile flep arasında pürüzsüz bir yüzey oluşturulmasını sağlar. Laser enerjisi ne korneanın yapısını bozar ne de etkiler. Oluşturulan ince flepten dolayı bir zarar ya da değişiklik de söz konusu değildir. 3 mikronluk laser spotu iğne ucu kadar ince hassasiyetle operasyonun uygulanmasına imkan vermektedir. Intralase paterni laser enejisini önce esas noktadan, daha sonra da kornea üzerinde ileri geri giderek zig zaglar çizerek uygular. Son olarak laserle korneadan bir kesi esas nokta sabit bırakılarak oluşturulur. Tüm bu süreç her göz için yaklaşık olarak 1 dakika sürmektedir.